II Małopolski Konkurs

Konkurs ma na celu propagowanie twórczości kompozytorów polskich oraz poznanie szeroko rozumianych współczesnych środków wykonawczych. Przesłuchania kierowane są do uczniów szkół muzycznych I stopnia.
Wyniki

w kategorii solista

I miejsce Karol Radwan – fortepian (naucz. mgr Waldemar Król)
SM I st. im. mjr H. Baranowskiego ul. Tyniecka w Krakowie

II miejsce nie przyznano

III miejsce ex aequo
Sebastian Mietelski – fortepian (naucz. mgr Łukasz Dębski)
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I. st.

Zbigniew Tatar – trąbka (naucz. mgr Paweł Durowski)
akompaniuje – mgr Helena Lesińska
Zespół Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem
aranżacji dokonał – Paweł Durowski

IV miejsce – Natalia Łaźny – flet (naucz. mgr Ewa Tupik)
PSM I st. im. Papieża Jana Pawła II w Wadowicach

w kategorii zespoły
I miejsce
Bartłomiej Hebda, Krzysztof Luś,
Michał Zarębski, Michał Zatorski – akordeon (naucz. mgr Oskar Gut)
SM. I st. w Wieliczce

II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano

dwa równorzędne wyróżnienia
Gaja Cetnar, Magdalena Mirek – fortepian
(naucz. mgr Daria Onderka – Woźniak)
SM I st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie

Agnieszka Bień, Justyna Ambroży,
Joanna Niedziałek, Magdalena Zawiło – fortepian (naucz. mgr Elżbieta Bień,
mgr Daria Onderka – Woźniak)
SM I st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie

ponadto Jury przyznało trzy wyróżnienia za awangardowe wykonanie utworu i ciekawą aranżację

Kacper Butrym – fortepian (naucz. mgr Elżbieta Bień)
SM I st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie
aranżacji dokonał – Kacper Butrym

Olga Orzechowska – fortepian (naucz. mgr Anna Boczar)
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I. st.
aranżacji dokonała – Olga Orzechowska

Maria Nędzińska – fortepian (naucz. mgr Anna Boczar)
aranżacji dokonała – Maria Nędzińska

Skład Jury

Przewodnicząca
prof. Janina Romańska – Werner
– kierownik Katedry Kameralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie

Członkowie
mgr Monika Gubała
– kierownik Sekcji Instrumentów Strunowych w PSM I i II st.
w Nowym Targu
mgr Łukasz Dębski
– Dyrektor Prywatnej Profesjonalnej Szkoły Muzycznej I st. w Krakowie

Sekretarz
mgr Brygida Klimas
– Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I st. w Krakowie

PROGRAM

SOLIŚCI

godz. 9.30
1. W murowanej piwnicy – Kacper Butrym – fortepian (naucz. mgr Elżbieta Bień)
SM I st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie
aranżacji dokonał – Kacper Butrym

2. Irena Pheiffer: Misie – Zuzanna Walczy – fortepian (naucz. mgr Anna Boczar)
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I. st.
aranżacji dokonała – Zuzanna Walczy

3. Polska melodia ludowa –Natalia Łaźny – flet (naucz. mgr Ewa Tupik)
PSM I st. im. Papieża Jana Pawła II w Wadowicach
aranżacji dokonała – Natalia Łaźny

4. Aleksander Tansman: Etiuda – Karol Radwan – fortepian
(naucz. mgr Waldemar Król)
SM im. I st. im. mjr H. Baranowskiego ul. Tyniecka w Krakowie
aranżacji dokonał – Waldemar Król, w stylu ragtime’owo – jazzowym

5. Feliks Rybicki: Krakowiaczek – Marta Kiszka (naucz. mgr Anna Boczar)
aranżacji dokonała – Marta Kiszka

ok. godz 10.00
6. Zofia Iszkowska: Kanon – Sebastian Mietelski – fortepian
(naucz. mgr Łukasz Dębski)
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I. st.
aranżacji dokonali – Sebastian Mietelski i Łukasz Dębski

7. Lucjan Kaszycki: Polka – Maria Nędzińska – fortepian (naucz. mgr Anna Boczar)
aranżacji dokonała – Maria Nędzińska

8. Grażyna Bacewicz: Kołysanka – Robert Berger – fortepian
(naucz. mgr Anna Boczar)
aranżacji dokonał – Robert Berger

9. Bogusław Zubrzycki – Szkice: Hiszpański gitarzysta, Obrazek wietnamski
Olga Orzechowska – fortepian (naucz. mgr Anna Boczar)
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I. st.
aranżacji dokonała – Olga Orzechowska

10. Feliks Horecki: Mała etiuda – Ewelina Pyrek –gitara
(naucz. mgr Andrzej Krawiec)
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I. st.
aranżacji dokonali – Ewelina Pyrek i Andrzej Krawiec

ok. godz. 10.30

11. I. Piątek: Doredo – Zbigniew Tatar – trąbka (naucz. mgr Paweł Durowski)
akompaniuje – mgr Helena Lesińska
Zespół Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem
aranżacji dokonał – Paweł Durowski

12. Juliusz Zarembski: Menuet op. 27 – Anna Wyżga – fortepian
(naucz. mgr Anna Boczar)
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I. st.
aranżacji dokonała – Anna Wyżga

ZESPOŁY

ok. godz. 11.00
1. Wlazł kotek na płotek – opr. własne
Dwa kotki – Jerzy Filc (słowa W. Faber) (aranżacja)
Gaja Cetnar, Magdalena Mirek – fortepian
(naucz. mgr Daria Onderka – Woźniak)
SM I st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie

2. Janina Garścia – Taniec zbójnicki op. 37 opr. T. Adamowicz-Kaszyba
Bartłomiej Hebda, Krzysztof Luś,
Michał Zarębski, Michał Zatorski – akordeon (naucz. mgr Oskar Gut)
SM. I st. w Wieliczce
aranżacji dokonał – Oskar Gut

3. Mateusz Bień – Utwory polifoniczne
Agnieszka Bień, Justyna Ambroży,
Joanna Niedziałek, Magdalena Zawiło – fortepian (naucz. mgr Elżbieta Bień,
mgr Daria Onderka – Woźniak)
SM I st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie
aranżacji dokonał – Mateusz Bień

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz Koncert laureatów:
ok. godz. 14.00
PRÓBY w auli
8.10 – PPSM I. st.
8.20 – SM I st. im. B. Rutkowskiego ul. Józefińska w Krakowie
8.35 – uczniowie p. Anny Boczar
8.50 – SM im. I st. im. mjr H. Baranowskiego ul. Tyniecka w Krakowie
9.00 – Wieliczka
9.10 – Wadowice

Nasze stałe

I Ogólnopolski Konkurs Obojowy

26-28 kwietnia 2019 Kraków

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Sala Kameralna

Najbliższe koncerty...

Czytaj więcej

Letni kurs w Rabce

7 - 13 lipca 2019

Letni Kurs w Rabce to spotkania młodych uzdolnionych uczniów z wybitnymi pedagogami i znakomita rozrywka na początek wakacji!

Czytaj więcej

Kontakt

Kraków 605 299 499/Katowice 575 916 500
J. Dietla 93 / 31-031 Kraków

Nigdy nie jest za późno na to,
aby poszerzać swoją wiedzę i rozwijać własne zdolności

Witryna wykorzystuje cookies w celu sprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych Rozumiem