Rzecz o stworzeniu artysty – nowe terminy musicalu

06/03/2019

Rzecz o stworzeniu artysty” – to baśń muzyczna, w której  zobaczymy jak siły materii i ducha walczą o dziecko. Każda z nich chce zawładnąć młodym człowiekiem dla swoich celów. W rezultacie przekonujemy się, że jedynie zrównoważenie potrzeb duchowych
i materialnych pozwala na ukształtowanie osobowości twórczej – w naszym przypadku młodego artysty
. W spektaklu zobaczymy też, jak rodzice głównego bohatera zmagają się z własnymi słabościami i utraconym życiem ludzi, którzy kiedyś się kochali i mieli swoje ideały. Wizyta dwóch niezwykłych, baśniowych postaci: Prestiża i Arkanusa, całkowicie zmienia życie rodziny, wystawiając ją na trudną próbę, ale w rezultacie doprowadza do szczęśliwego zakończenia.

Spektakl jest przepełniony muzyką skomponowaną przez młodego krakowskiego artystę Stanisława Rzepielę, a wykonaną przez zawodowych instrumentalistów  i wokalistów. W role dziecięce wcielają się niezwykle utalentowani młodzi artyści Prywatnej Profesjonalnej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Dębskiego w Krakowie. Wspierają ich zawodowi aktorzy, muzycy i wokaliści.

Rzecz o stworzeniu artysty, to widowisko pełne muzyki, ciekawej choreografii i ekscytujących piosenek, a wszystko dopełnione ponad 60-ma kostiumami i nadmarionetami Prestiża i Arcanusa.

Nieco filozofii, pięknej muzyki, strachu i radości, tańca i  witalności wykonawców sprawia, że „Rzecz o stworzeniu artysty” jest spektaklem, który nie pozostawi widza obojętnym na przedstawioną historię.

Muzyka i kierownictwo muzyczne – Stanisław Rzepiela
Choreografia – Aleksander Kopański
Scenariusz, reżyseria, scenografia – Wojciech Dawid Terechowicz
Współpraca scenograficzna, kostiumy – Joanna Miczałowska, Kamila Sudoł
Partie chóralne – uczniowie PPSM I st im. Aleksandra Dębskiego
Orkiestra Kameralna pod kierownictwem Stanisława Rzepieli
Partie wokalne Arcanusa – Wojciech Dawid Terechowicz
Akompaniament/ koordynacja – Sabina Kołodziej
Partie gitarowe – Eryk Jaworski, Roch Jaworski

Wykonawcy:
Role dziecięce – błazny, goście, lekarze, animacja przedmiotami – uczniowie PPSM I st.: Antonina Rogala, Gabriela Korbiel, Julia Hohol, Jakub Hohol, Klementyna Nytko, Maria Peterson, Antonina Janus, Piotr Rysiewicz, Łukasz Szeląg
Cyprian: Piotr Grądziel/Feliks Antoniszczak-Kozioł
Mama – Joanna Wójtowicz
Ojciec – Łukasz Tomasz Kozub
Prestiż – Wiktor Kwarciak
Arcanus – Joanna Miczałowska
Telefonistka – Sabina Antoniszczak

Premiera Musicalu w Polsce odbyła się 17 i 18 października 2017 roku w ODS im. T. Kantora „Cricoteka”. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Telewizja Kraków, Radio Kraków oraz lokalne gazety.
Premiera poza granicami kraju odbyła się 9 grudnia 2017 roku w Kijowie na zaproszenie Ambasady RP.
Oba wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży, ale również dorosłych – wypełniając salę do ostatnich miejsc.

TERMINY:
3 kwietnia, godz. 10.00 i 12.00 (środa)
31 maja, godz. 10.00 i 12.00 (piątek)


MIEJSCE:

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY
ul. Zakopiańska 62

 

Rezerwacji można dokonać też pod numerem tel. 606 22 77 28 (Joanna Miczałowska)

Zobacz również

Nasze stałe

Kontakt

605 299 499
J. Dietla 93 / 31-031 Kraków

Nigdy nie jest za późno na to,
aby poszerzać swoją wiedzę i rozwijać własne zdolności

Witryna wykorzystuje cookies w celu sprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych Rozumiem