dr Andrzej Krawiec, urodzony w 1981 roku w Przemyślu. Ukończył Wyższą Uczelnię Muzyczną im. Roberta Schumanna (Robert-Schumann-Hochschule) w Düsseldorfie w klasie gitary prof. Joaquina Clercha (2005) oraz Akademię Muzyczną w Krakowie (2007). W 2014 roku otrzymał stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka (Akademia Muzyczna w Krakowie).

W 2017 roku otrzymał tytuł magistra filozofii (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Ukończył także Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne przy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, 2005). Dwukrotnie otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury i Sztuki (1998, 1999).

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. A. Desiderio (Włochy), Z. Dukić (Chorwacja), E. Fisk (USA), R. Gallen (Hiszpania), W. Lendle (Niemcy), C. Marchione (Włochy/Holandia), T. Müller-Pering (Niemcy), P. Steidl (Czechy/Holandia), A. Swete (Austria), M. Tamayo (Kuba), M. Tröster (Niemcy) oraz S. Viola (Włochy).

W latach 1996-2007 był laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych w Koszalinie (1996), Przemyślu (1996), Krynicy (1997), Gdańsku (1997), Viareggio (Włochy,1998), Poznaniu (2000), Warszawie (2004) oraz Lublinie (2007). Wielokrotnie koncertował w Polsce (m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Lubelskiej, Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Zamku Królewskim w Warszawie, Operze Krakowskiej), Austrii, Kanadzie, Niemczech i Hiszpanii.

Od 2007 roku prowadzi również klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu, gdzie także pełni funkcję kierownika Sekcji instrumentów strunowych. W 2016 roku uzyskał najwyższy stopień awansu zawodowego (nauczyciel dyplomowany) oraz Nagrodę II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Ma w swoim dorobku dwa nagrania płytowe („Dialog”, JB Records 009-2 oraz „Miniatury na dwie gitary”, Wydawnictwo Muzyczne ABSONIC – AB 017).