mgr Anna Boczar – jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku, w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa W 2002 roku otrzymała stypendium Rządu Francuskiego i odbyła roczne studia podyplomowe w Paryżu w renomowanej La Schola Cantorum w klasie fortepianu prof. Eugena Indjica.

Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz kameralnych, w tym: Międzynarodowych Konkursów im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (Czechy) i w Ankarze (Turcja) – rok 1999; Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im K. Pendereckiego w Krakowie – rok 2000 (kategoria: solista); Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. H. Czerny – Stefańskiej w Aomori (Japonia) – rok 2000; Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku – rok 2006 (z triem BLUette).

Była uczestniczką Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Pianistycznych (Duszniki Zdrój, Wrocław, Szwajcaria – Zürych) pracując pod kierunkiem wybitnych pianistów – pedagogów : Tatiany Szebanowej, Haliny Czerny – Stefańskiej, Rudolfa Buchbindera, Włodzimierza Obidowicza.
Uczestniczyła również w seminariach wykonawczych prowadzonych przez Kevina Kennera i Alexieja Orlovietskiego.

Występuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Jej ostatnie ważne występy zagraniczne, solowe i kameralne miały miejsce w: Berlinie, Betlejem, Hamburgu, Stuttgarcie, Paryżu i Mediolanie.

Równocześnie z działalnością koncertową prowadzi działalność pedagogiczną prowadząc klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie oraz w Prywatnej Profesjonalnej Szkole Muzycznej im. Aleksandra Dębskiego, również w Krakowie.