mgr Brygida Klimas ukończyła wydział Kompozycji, Teorii, Wychowania Muzycznego i Rytmiki w Akademii Muzycznej w Łodzi, w specjalności Rytmika.

Pracuje w jednej z krakowskich szkół muzycznych ucząc rytmiki, kształcenia słuchu i audycji muzycznych. Opracowała i wydała zbiór bajek dla dzieci pisanych przez jej uczniów pt. „Za siedmioma gamami, za siedmioma nutami” (2003 r.). W 2012 roku uzyskała stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego. Dotychczas jej uczniowie zdobyli 26 nagród w konkursach szkolnych oraz 24 nagrody i wyróżnienia w konkursach pozaszkolnych z zakresu literatury muzycznej, kształcenia słuchu i czytania nut głosem.
W Prywatnej Profesjonalnej Szkole Muzycznej prowadzi zajęcia teoretyczne oraz pełni funkcję Kierownika Sekcji Teoretycznej.
Od 2011 roku jest fundatorem i prezesem Fundacji Sonoramentedziałającej przy PPSM.
W 2013 roku otrzymała honorową odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Kształcenie słuchu brzmi strasznie? Przyjdź i zobacz, że tajemne związki między nutami są całkiem zrozumiałe, a wspólne śpiewanie daje dużo satysfakcji.