Danuta Augustyn skrzypaczka i kameralistka, adiunkt w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 1998 roku ukończyła dyplomem z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiowała grę na skrzypcach pod kierunkiem prof. Mieczysława Szlezera.

W 2000 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w zakresie muzyki kameralnej w Accademii Musicale Chigiana w Sienie w klasie prof. Piero Farulliego z Quartetto Italiano. W 2004 roku ukończyła Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie – dyplom z wyróżnieniem studiów mistrzowskich w klasie prowadzonej przez Kwartet Melos. W 2011 w Akademii Muzycznej w Krakowie uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej Instrumentalistyka. Od 1997 skrzypaczka w  Kwartecie Smyczkowym Dafô. Zespół zafascynowany jest wykonawstwem muzyki współczesnej i wielokrotnie był za nią nagradzany na licznych konkursach krajowych i międzynarodowych w tym także za jej nagrania( Nagroda Polskiej Akademii Fonograficznej: Fryderyk 1999 za płytę Polskie kwartety smyczkowe XX wieku. Część I, PWM/DUX oraz Fryderyk 2002 za płytę Polskie kwartety smyczkowe XX wieku. Część II, PWM/DUX. Penderecki-String Quartets, String Trio, Clarinet Quartet- album zawierający pierwszą rejestrację III Kwartetu smyczkowego- nagroda Supersonic Pizziccato a także krążek CD/DVD Łukaszewski&Bembinow: Kolędy i pastorałki-Złota Płyta DVD oraz Fryderyk przyznane przez ZPAV. Nagranie  z udziałem Kwartetu Dafô : “Paweł Mykietyn: Speechless Song” Polskie Wydawnictwo Audiowziualne, został uhonorowany nagrodą “Fryderyk 2009” w kategorii “Album Roku Muzyka Współczesna”)

Wraz z Kwartetem. uczestniczyła w licznych festiwalach w kraju i za granicą, występowała m.in. z członkami kwartetu Melos, Kwartetem Śląskim, Olgą Pasieczknik, Januszem Olejniczakiem, Andrea Nannonim, Krzysztofem Meyerem, Urszulą Kryger,Agata Zubel, Jerzym Artyszem, Andreasem Higi, Davidem Krakauerem.

Wielokrotnie brała udział w europejskich tournées zespołu The Lambchop oraz w projektach teatralnych.

Od 2007 skrzypaczka Sinfonietty Cracovii pod dyrekcją Roberta Kabary do roku 2014, od maja 2014 Jurka Dybała (Wiener Philharmoniker i Wiener Staatsoper).

Glowacka_1

Kamila Głowacka – flet