Wiktoria Zawistowska – śpiew

Wiktoria Zawistowska 1

Wiktoria Zawistowska – mezzosopran – aktualnie studentka studiów doktoranckich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W roku 2016 oraz 2013 uczestniczyła odpowiednio w V i III edycji Międzywydziałowego Studium Pieśni przy katedrze kameralistyki fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie prowadzonego przez prof. Katarzynę Jankowską, dr Beatę Szebesczyk oraz prof. Robertę Cieślę. Ukończyła w 2012 wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale wokalno – aktorskim w klasie śpiewu dr hab. Marii Seremet. Występowała na różnego rodzaju festiwalach, projektach oraz kursach w kraju i za granicą (m. in. Włochy, Szwecja, Niemcy, Austria). Koncertowała pod batutą m.in. Gabriela Chmury, Krzysztofa Pendereckiego, Alessandro de Marchi, Łukasza Borowicza, Stanisława Krawczyńskiego, Stanisława Gałońskiego. Zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Żdarze nad Sazawą w Republice Czeskiej(2013), II nagrodę w konkursie wokalnym im. Krystyny Jamróz w Kielcach oraz wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, wyróżnienie i nagrodę specjalną Dyrektora Filharmonii warmińsko – mazurskiej w Olsztynie (2014) oraz wyróżnienia II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku (2015) oraz Złote Głosy (2015) .W roku 2013 była aktywną studentką Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Opera Narodowa, projekt ENOA w Warszawie. Uczestniczka kursów wokalnych Maestry Teresy Żylis – Gary, prof. Izabelli Kłosińskiej, prof. Anity Garanča, prof. Dimitry’a Vdowina, prof. Evy Blahovej, prof. Antona Scharingena, prof. Charlotty Lehman, prof. Richarda Harella, prof. Mai Nosowskiej oraz prof. Ryszarda Karczykowskiego. Dokonała nagrania „Opera omnia” Mikołaja Zieleńskiego z zespołem Collegium Zieleński, za które zespół otrzymał Fryderyka 2012 w kategorii muzyka dawna. Koncertowała wraz z zespołem w Bazylice św. Marka w Wenecji (30 X 2012). W lutym 2014 uczestniczyła w Mistrzowskich Kursach Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch XI, przeprowadzanych przez prof. Jadwigę Rappe, Agatę Zubel, prof. Katarzynę Jankowską i Annę Radziejewską. W kwietniu 2014 dokonała prawykonania utworu Jarosława Kordaczuka Strumenti della Passione w Studio Nagraniowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W repertuarze operowym ma przygotowane partie: Cherubina z Wesela Figara, Dorabelli z Cosi fan tutte W. A. Mozarta, partię Sesto z Juliusza Cezara w Egipcie, Stefana z Romeo i Julii ,Siebla z Fausta Ch. Gounoda, Jadwigi ze Strasznego Dworu S. Moniuszki oraz Mädchenblumen z opery Parsifal R. Wagnera. W grudniu 2014 rozpoczęła współpracę z Operą Kameralną w Krakowie w operze Bastien und Basteinne W. A. Mozarta jako Bastienne oraz w spektaklu La festa di Carnavale jako muza apollińska. Ostatnio w październiku 2017 wystąpiła jako solistka w wykonaniu Małej Mszy – Petite messe sollennele G. Rossiniego w Niemczech (Baden). Prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.

Kadra nauczycielska

Stanisław Rzepiela

Stanisław Rzepiela – teoria, zespół kameralny

Więcej

Wiktoria Zawistowska 1

Wiktoria Zawistowska – śpiew

Więcej

Justyna Kula – rytmika, kształcenie słuchu

Justyna Kula – rytmika, kształcenie słuchu

Więcej

sarahwursten

Sara Wüersten – fortepian

Więcej

bty

Ewa Leonowicz – fortepian

Więcej

Guja_web

Aleksandra Guja – skrzypce

Więcej

aska (1)

Joanna Tabaczek-Socha – flet

Więcej

Anna Huczkowska – śpiew

Anna Huczkowska – śpiew

Więcej

Augustyn-Danuta

Danuta Augustyn – skrzypce

Więcej

Joanna Trafas

Joanna Trafas – śpiew

Więcej

MS

Mateusz Śliwa – saksofon

Więcej

barbara-pieczara

Barbara Pieczara – chór

Więcej

marek-brynkus

Marek Brynkus – gitara

Więcej

sebastian-oron

Sebastian Oroń – saksofon

Więcej

monikagubala

Monika Gubała – wiolonczela

Więcej

ania3

Anna Boczar – fortepian

Więcej

joanna-zmarz

Joanna Zmarz – kierownik sekcji instrumentów klawiszowych, fortepian

Więcej

Andrzej Krawiec

Andrzej Krawiec – kierownik sekcji instrumentów strunowych, gitara

Więcej

brygidaklimas

Brygida Klimas – kierownik sekcji teoretycznej, kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika

Więcej

sabina-kolodziej

Sabina Kołodziej – wicedyrektor, fortepian

Więcej

l

Łukasz Dębski – dyrektor

Więcej

Kontakt

Kraków 605 299 499/Katowice 575 916 500
J. Dietla 93 / 31-031 Kraków

Nigdy nie jest za późno na to,
aby poszerzać swoją wiedzę i rozwijać własne zdolności

Witryna wykorzystuje cookies w celu sprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych Rozumiem