Wiktoria Zawistowska – mezzosopran – aktualnie studentka studiów doktoranckich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W roku 2016 oraz 2013 uczestniczyła odpowiednio w V i III edycji Międzywydziałowego Studium Pieśni przy katedrze kameralistyki fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie prowadzonego przez prof. Katarzynę Jankowską, dr Beatę Szebesczyk oraz prof. Robertę Cieślę. Ukończyła w 2012 wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale wokalno – aktorskim w klasie śpiewu dr hab. Marii Seremet. Występowała na różnego rodzaju festiwalach, projektach oraz kursach w kraju i za granicą (m. in. Włochy, Szwecja, Niemcy, Austria). Koncertowała pod batutą m.in. Gabriela Chmury, Krzysztofa Pendereckiego, Alessandro de Marchi, Łukasza Borowicza, Stanisława Krawczyńskiego, Stanisława Gałońskiego. Zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Żdarze nad Sazawą w Republice Czeskiej(2013), II nagrodę w konkursie wokalnym im. Krystyny Jamróz w Kielcach oraz wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, wyróżnienie i nagrodę specjalną Dyrektora Filharmonii warmińsko – mazurskiej w Olsztynie (2014) oraz wyróżnienia II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku (2015) oraz Złote Głosy (2015) .W roku 2013 była aktywną studentką Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Opera Narodowa, projekt ENOA w Warszawie. Uczestniczka kursów wokalnych Maestry Teresy Żylis – Gary, prof. Izabelli Kłosińskiej, prof. Anity Garanča, prof. Dimitry’a Vdowina, prof. Evy Blahovej, prof. Antona Scharingena, prof. Charlotty Lehman, prof. Richarda Harella, prof. Mai Nosowskiej oraz prof. Ryszarda Karczykowskiego. Dokonała nagrania „Opera omnia” Mikołaja Zieleńskiego z zespołem Collegium Zieleński, za które zespół otrzymał Fryderyka 2012 w kategorii muzyka dawna. Koncertowała wraz z zespołem w Bazylice św. Marka w Wenecji (30 X 2012). W lutym 2014 uczestniczyła w Mistrzowskich Kursach Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch XI, przeprowadzanych przez prof. Jadwigę Rappe, Agatę Zubel, prof. Katarzynę Jankowską i Annę Radziejewską. W kwietniu 2014 dokonała prawykonania utworu Jarosława Kordaczuka Strumenti della Passione w Studio Nagraniowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W repertuarze operowym ma przygotowane partie: Cherubina z Wesela Figara, Dorabelli z Cosi fan tutte W. A. Mozarta, partię Sesto z Juliusza Cezara w Egipcie, Stefana z Romeo i Julii ,Siebla z Fausta Ch. Gounoda, Jadwigi ze Strasznego Dworu S. Moniuszki oraz Mädchenblumen z opery Parsifal R. Wagnera. W grudniu 2014 rozpoczęła współpracę z Operą Kameralną w Krakowie w operze Bastien und Basteinne W. A. Mozarta jako Bastienne oraz w spektaklu La festa di Carnavale jako muza apollińska. Ostatnio w październiku 2017 wystąpiła jako solistka w wykonaniu Małej Mszy – Petite messe sollennele G. Rossiniego w Niemczech (Baden). Prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.