Oferta szkoły

Zapraszamy do udziału w naszych przedsięwzięciach:

1. MUSICAL – RZECZ O STWORZENIU ARTYSTY

FB_IMG_1549294672640 FB_IMG_1549294663208 FB_IMG_1549294611465 FB_IMG_49294690916

Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I st. im. Aleksandra Dębskiego Fundacja Hothaus Wojciecha Terechowicza serdecznie zapraszają na musical „Rzecz o stworzeniu artysty” reż. Wojciecha Dawida Terechowicza. Spektakl prezentuje wysoki poziom artystyczny jednocześnie posiada wymiar edukacyjny. To rzecz, która porywa żywiołowymi scenami, piękną muzyką i piosenkami, a na poziomie treści stanowi doskonałe zwierciadło relacji między dzieckiem a rodzicami, gdzie baśń przenika do świata realnego.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 1-6.

„Rzecz o stworzeniu artysty” – to baśń muzyczna, w której zobaczymy jak siły materii i ducha walczą o dziecko. Każda z nich chce zawładnąć młodym człowiekiem dla swoich celów. W rezultacie przekonujemy się, że jedynie zrównoważenie potrzeb duchowych i materialnych pozwala na ukształtowanie osobowości twórczej – w naszym przypadku młodego artysty. W spektaklu zobaczymy też, jak rodzice głównego bohatera zmagają się z własnymi słabościami i utraconym życiem ludzi, którzy kiedyś się kochali i mieli swoje ideały. Wizyta dwóch niezwykłych, baśniowych postaci: Prestiża i Arkanusa, całkowicie zmienia życie rodziny, wystawiając ją na trudną próbę, ale w rezultacie doprowadza do szczęśliwego zakończenia.

Spektakl jest przepełniony muzyką skomponowaną przez młodego krakowskiego artystę Stanisława Rzepielę, a wykonaną przez zawodowych instrumentalistów i wokalistów.
W role dziecięce wcielają się niezwykle utalentowani młodzi artyści Prywatnej Profesjonalnej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Dębskiego w Krakowie. Wspierają ich zawodowi aktorzy, muzycy i wokaliści.

Rzecz o stworzeniu artysty, to widowisko pełne muzyki, ciekawej choreografii i ekscytujących piosenek, a wszystko dopełnione ponad 60-ma kostiumami i nadmarionetami Prestiża i Arcanusa.

Nieco filozofii, pięknej muzyki, strachu i radości, tańca i  witalności wykonawców sprawia, że „Rzecz o stworzeniu artysty” jest spektaklem, który nie pozostawi widza obojętnym na przedstawioną historię.

Premiera Musicalu w Polsce odbyła się 17 i 18 października 2017 roku w ODS im. T. Kantora „Cricoteka”. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Telewizja Kraków, Radio Kraków oraz lokalne gazety.

Premiera poza granicami kraju odbyła się 9 grudnia 2017 roku w Kijowie na zaproszenie Ambasady RP.

Oba wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży, ale również dorosłych – wypełniając salę do ostatnich miejsc.

Muzyka i kierownictwo muzyczne – Stanisław Rzepiela
Choreografia – Aleksander Kopański
Scenariusz, reżyseria, scenografia – Wojciech Dawid Terechowicz
Współpraca scenograficzna, kostiumy – Joanna Miczałowska, Kamila Sudoł
Partie chóralne – uczniowie PPSM I st im. Aleksandra Dębskiego
Orkiestra Kameralna pod kierownictwem Stanisława Rzepieli
Partie wokalne Arcanusa – Wojciech Dawid Terechowicz
Akompaniament/ koordynacja – Sabina Kołodziej
Partie gitarowe – Eryk Jaworski, Roch Jaworski

2. ZAKURZONE INSTRUMENTY

ZAKURZONE INSTRUMENTY-1

AUDYCJA MUZYCZNA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I WCZESNOSZKOLNYCH

Nasza audycja jest lekcją muzyki w konwencji kameralnego spotkania teatralnego. Jest to opowieść o trzech instrumentach: trąbce, skrzypcach i wiolonczeli, która pozwala poznać dzieciom budowę instrumentów, ich charakterystyczne brzmienie i możliwości techniczne. Dzieci poznają też tańce takie jak gawot, bourree, menuet.

Audycja opiera się o działania interaktywne, które mają na celu umuzykalnienie dzieci, kształtowanie umiejętności rytmicznych i sprawdzenie predyspozycji muzycznych. Atrakcyjna forma teatralna sprawia, że dzieci aktywnie biorą udział w spektaklu, nie są tylko obserwatorami, ale też aktywnymi uczestnikami, którzy mają bezpośredni wpływ na wydarzenia. W spektaklu bierze udział trzech muzyków oraz aktor – muzyk, który nadaje kształt całemu wydarzeniu i mobilizuje dzieci do aktywnego działania.

Audycja wypełniona jest muzyką na żywo, dynamicznymi zwrotami akcji i aktywnością widowni, a to sprawia, że 60-cio minutowa lekcja muzyki oswaja dzieci z mało obecną w tej chwili w przedszkolach i szkołach muzyką klasyczną, pokazuje jak ciekawe jest zajmowanie się muzyką i jak wielką rolę odgrywa ona w kształtowaniu młodego człowieka.

Po całym zdarzeniu specjalista od umuzykalnienia poprowadzi kilka interesujących ćwiczeń, które być może staną się inspiracją dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych w ich codziennej pracy na gruncie muzyki.

Wszelkie informacje oraz uzgadnianie indywidualnych terminów: pani Sabina Kołodziej tel. 797 299 220