Rzecz o stworzeniu artysty – nowe terminy musicalu

06/03/2019

Rzecz o stworzeniu artysty” – to baśń muzyczna, w której  zobaczymy jak siły materii i ducha walczą o dziecko. Każda z nich chce zawładnąć młodym człowiekiem dla swoich celów. W rezultacie przekonujemy się, że jedynie zrównoważenie potrzeb duchowych
i materialnych pozwala na ukształtowanie osobowości twórczej – w naszym przypadku młodego artysty
. W spektaklu zobaczymy też, jak rodzice głównego bohatera zmagają się z własnymi słabościami i utraconym życiem ludzi, którzy kiedyś się kochali i mieli swoje ideały. Wizyta dwóch niezwykłych, baśniowych postaci: Prestiża i Arkanusa, całkowicie zmienia życie rodziny, wystawiając ją na trudną próbę, ale w rezultacie doprowadza do szczęśliwego zakończenia.

Spektakl jest przepełniony muzyką skomponowaną przez młodego krakowskiego artystę Stanisława Rzepielę, a wykonaną przez zawodowych instrumentalistów  i wokalistów. W role dziecięce wcielają się niezwykle utalentowani młodzi artyści Prywatnej Profesjonalnej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Dębskiego w Krakowie. Wspierają ich zawodowi aktorzy, muzycy i wokaliści.

Rzecz o stworzeniu artysty, to widowisko pełne muzyki, ciekawej choreografii i ekscytujących piosenek, a wszystko dopełnione ponad 60-ma kostiumami i nadmarionetami Prestiża i Arcanusa.

Nieco filozofii, pięknej muzyki, strachu i radości, tańca i  witalności wykonawców sprawia, że „Rzecz o stworzeniu artysty” jest spektaklem, który nie pozostawi widza obojętnym na przedstawioną historię.

Muzyka i kierownictwo muzyczne – Stanisław Rzepiela
Choreografia – Aleksander Kopański
Scenariusz, reżyseria, scenografia – Wojciech Dawid Terechowicz
Współpraca scenograficzna, kostiumy – Joanna Miczałowska, Kamila Sudoł
Partie chóralne – uczniowie PPSM I st im. Aleksandra Dębskiego
Orkiestra Kameralna pod kierownictwem Stanisława Rzepieli
Partie wokalne Arcanusa – Wojciech Dawid Terechowicz
Akompaniament/ koordynacja – Sabina Kołodziej
Partie gitarowe – Eryk Jaworski, Roch Jaworski

Wykonawcy:
Role dziecięce – błazny, goście, lekarze, animacja przedmiotami – uczniowie PPSM I st.: Antonina Rogala, Gabriela Korbiel, Julia Hohol, Jakub Hohol, Klementyna Nytko, Maria Peterson, Antonina Janus, Piotr Rysiewicz, Łukasz Szeląg
Cyprian: Piotr Grądziel/Feliks Antoniszczak-Kozioł
Mama – Joanna Wójtowicz
Ojciec – Łukasz Tomasz Kozub
Prestiż – Wiktor Kwarciak
Arcanus – Joanna Miczałowska
Telefonistka – Sabina Antoniszczak

Premiera Musicalu w Polsce odbyła się 17 i 18 października 2017 roku w ODS im. T. Kantora „Cricoteka”. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Telewizja Kraków, Radio Kraków oraz lokalne gazety.
Premiera poza granicami kraju odbyła się 9 grudnia 2017 roku w Kijowie na zaproszenie Ambasady RP.
Oba wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży, ale również dorosłych – wypełniając salę do ostatnich miejsc.

TERMINY:
3 kwietnia, godz. 10.00 i 12.00 (środa)
31 maja, godz. 10.00 i 12.00 (piątek)


MIEJSCE:

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY
ul. Zakopiańska 62

 

Rezerwacji można dokonać też pod numerem tel. 606 22 77 28 (Joanna Miczałowska)

Zobacz również

Kontakt

605 299 499
J. Dietla 93 / 31-031 Kraków

Nigdy nie jest za późno na to,
aby poszerzać swoją wiedzę i rozwijać własne zdolności

Witryna wykorzystuje cookies w celu sprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych Rozumiem

Napisz do nas E-mail!
Obserwuj nas!