Weronika Bujok – fortepian, akompaniament

Weronika Bujok naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu w klasie fortepianu mgr Joanny Zmarz.

Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Mileny Kędry oraz w klasie kameralistyki dra hab. Michała Dziada. Swoje umiejętności solowe oraz kameralne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Andrzej Jasiński, Beata Bilińska, Evgeny Sinaiski, Hubert Rutkowski, Maria Szwajger-Kułakowska. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Jako solistka zdobyła wiele nagród na międzynarodowych konkursach, m.in.: I miejsce na Global Genius Music Competition i nagrodę specjalną za wyróżniającą się muzykalność (2022), Grand Prix na International Youth Music Competitions (Atlanta, 2021) w kategorii Muzyka Współczesna, Grand Prix na London Youth Piano Competition (2021), I miejsce na King’s Peak International Music Competition (USA, 2021). Od 2018 roku tworzy duet wraz ze swoją siostrą skrzypaczką (Pauliną Bujok) pod nazwą DuoBujok. Zadebiutowały na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” w Zakopanem w 2018 roku. Do ich najważniejszych osiągnięć konkursowych należą nagrody, takie jak: I miejsce na Wiener Danubia Talents International Music Competition (Wiedeń, 2020), II miejsce na ISCART International Online Music Competition (Lugano, 2020), III miejsce na International Chamber Music Competition (Montecassiano, 2021). Weronika Bujok za swoje liczne osiągnięcia trzykrotnie otrzymała stypendium Rektora dla najlepszych studentów Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Kadra nauczycielska

Kinga Kaczmarczyk – akompaniament

Kinga Kaczmarczyk – akompaniament

Więcej

Weronika Bujok – fortepian, akompaniament

Więcej

Katarzyna Łętowska – kształcenie słuchu, rytmika

Katarzyna Łętowska – kształcenie słuchu, rytmika

Więcej

Maria Gęgotek – saksofon

Więcej

Oleh Malovichko – klarnet

Więcej

Stanisław Rzepiela – teoria, zespół kameralny

Więcej

Agnieszka Riess – fortepian

Więcej

Marzena Lis – fortepian

Więcej

Sara Wüersten – fortepian

Więcej

Ewa Leonowicz – fortepian

Więcej

Bożena Baran-Darska – skrzypce

Bożena Baran-Darska – skrzypce

Więcej

Piotr Rysiewicz – gitara

Więcej

Joanna Tabaczek-Socha – flet

Więcej

Barbara Pieczara – chór

Więcej

Joanna Zmarz – kierownik sekcji instrumentów klawiszowych, fortepian

Więcej

Brygida Klimas – kierownik sekcji teoretycznej, kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika

Więcej

Sabina Kołodziej – wicedyrektor, fortepian

Więcej

Łukasz Dębski – dyrektor

Więcej

Kontakt

605 299 499
J. Dietla 93 / 31-031 Kraków

Nigdy nie jest za późno na to,
aby poszerzać swoją wiedzę i rozwijać własne zdolności

Witryna wykorzystuje cookies w celu sprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych Rozumiem

Napisz do nas E-mail!
Obserwuj nas!