Weronika Bujok – fortepian, akompaniament

Weronika Bujok naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu w klasie fortepianu mgr Joanny Zmarz.

Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Mileny Kędry oraz w klasie kameralistyki dra hab. Michała Dziada. Swoje umiejętności solowe oraz kameralne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Andrzej Jasiński, Beata Bilińska, Evgeny Sinaiski, Hubert Rutkowski, Maria Szwajger-Kułakowska. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Jako solistka zdobyła wiele nagród na międzynarodowych konkursach, m.in.: I miejsce na Global Genius Music Competition i nagrodę specjalną za wyróżniającą się muzykalność (2022), Grand Prix na International Youth Music Competitions (Atlanta, 2021) w kategorii Muzyka Współczesna, Grand Prix na London Youth Piano Competition (2021), I miejsce na King’s Peak International Music Competition (USA, 2021). Od 2018 roku tworzy duet wraz ze swoją siostrą skrzypaczką (Pauliną Bujok) pod nazwą DuoBujok. Zadebiutowały na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” w Zakopanem w 2018 roku. Do ich najważniejszych osiągnięć konkursowych należą nagrody, takie jak: I miejsce na Wiener Danubia Talents International Music Competition (Wiedeń, 2020), II miejsce na ISCART International Online Music Competition (Lugano, 2020), III miejsce na International Chamber Music Competition (Montecassiano, 2021). Weronika Bujok za swoje liczne osiągnięcia trzykrotnie otrzymała stypendium Rektora dla najlepszych studentów Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Kinga Kaczmarczyk – akompaniament

Weronika Bujok – fortepian, akompaniament