Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I stopnia założona została w 2003 r.

Do szkoły w pierwszym roku zapisało się 12 uczniów. Po wielu latach naukę pobiera około 150 osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania w zakresie gry na instrumentach.

Szkoła działa dwutorowo:

Proponujemy lekcje dzieciom, które lubią muzykować – śpiewać, grać i bawić się przy muzyce. Młodzieży oferujemy zajęcia zapewniające rozwój zainteresowań muzycznych, pogłębiające wrażliwość na artystyczne piękno w otaczającym nas skomputeryzowanym świecie. Dorosłym pomagamy spełniać marzenia o możliwości samodzielnego wykonania ulubionych utworów, które są znane dotąd jedynie z nagrań i koncertów.
Prowadzimy zajęcia indywidualne (instrument) oraz zbiorowe (zespoły, teoria muzyki).
Najlepsi uczniowie mają możliwość prezentacji zdobytych umiejętności na koncertach szkolnych kończących każdy semestr nauki.

W 2007 roku decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego szkoła otrzymała uprawnienia szkoły publicznej. Dzięki temu możemy naszym uczniom zaoferować tok nauczania zgodny w pełni z programem i ilością godzin instrumentu oraz przedmiotów teoretycznych taki sam, jak w placówkach państwowych. W ten sposób uzyskane świadectwo jest honorowane we wszystkich państwowych szkołach muzycznych a nasi przyszli absolwenci mają otwartą drogę do kontynuowania nauki w szkołach wyższego stopnia.

W 2008 roku szkoła otrzymała imię Aleksandra Dębskiego. Zmieniła się także siedziba szkoły – obecnie pracujemy w budynku przy ulicy J. Dietla 93 w Krakowie. Mamy więcej sal lekcyjnych, lepsze wyposażenie i organizację czasu pracy.

Wraz z rozwojem szkoły wzrosła także ilość zatrudnionych nauczycieli, specjalistów w określonych dziedzinach muzyki. Obecnie pracuje w szkole 20 pedagogów, którzy w profesjonalny sposób starają się zapewnić jak największy rozwój zdolności i umiejętności uczniów. Nauczyciele naszej szkoły są absolwentami akademii muzycznych, posiadają przygotowanie merytoryczne i pedagogiczne.

Do Prywatnej Profesjonalnej Szkoły Muzycznej można zapisać się w dowolnym momencie roku szkolnego. Nigdy nie jest przecież za późno na to, aby poszerzać swoją wiedzę i rozwijać własne zdolności.